Jednym z celów działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu Szkolnego Koła Caritas jest pomoc misjom – czytamy na portalu oblaci.pl.

Dzięki kilkuletniej przyjaźni i współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas z poznańskiego Strzeszyna, które prowadzi pan Krzysztof Tomiak, udało się w czasie świąt Bożego Narodzenia zorganizować pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Pomogliśmy przede wszystkim dzieciom. Prezenty dla około 200 dzieci przyniósł sam Święty Mikołaj. W doborze upominków nasz święty gość okazał się bardzo praktyczny. Przyniósł najmłodszym między innymi ciepłe ubrania, koce, buty i klapki, zeszyty, długopisy, kredę, piłki do gry oraz cukierki. Radość i wdzięczność dzieci oraz ich rodziców bardzo trudno wyrazić w słowach i na papierze – relacjonuje o. Krzysztof Koślik OMI, misjonarz na Madagaskarze.

Pomoc z poznańskiego Strzeszyna pozwoliła uratować życie pięcioletniego dziecka na Madagaskarze. U Anjary wykryto wrodzoną wadę serca. Dzięki sfinansowaniu skomplikowanej operacji, dziewczynka odzyskała zdrowie.

Szczery uśmiech Anjary i łzy wzruszenia jej rodziców są najpiękniejszą odpowiedzią na otrzymane dobro. Dla mnie osobiście niesamowite jest to, że jedne dzieci pomagają innym dzieciom – przyznaje polski misjonarz.

 

Od przekazanej pomocy minęło kilka miesięcy, jednak informacja do Polski dotarła dopiero w kwietniu. Było to spowodowane chociażby trudną sytuacją klimatyczną, która panowała na Madagaskarze na przełomie roku. W imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej naszej Delegatury na Madagaskarze dziękujemy za okazane dobro.

Szkolne Koło Caritas na Strzeszynie działa od 2002 roku. Zrzesza uczniów szkoły, rodziców oraz mieszkańców osiedla. Opiekunem koła jest Krzysztof Tomiak – katecheta w Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu, a także organista w parafii pw. Ojca Pio na poznańskim Strzeszynie. W ciągu roku organizowanych jest wiele akcji pomocowych.

Źródło: oblaci.pl