Portal misyjne.pl powstał w 2016 r. Redakcji udało się stworzyć medium opiniotwórcze opowiadające nie tylko o wierze i religii. Portal to dziś jedno z ważniejszych miejsc wymiany myśli w katolickim internecie. Dla dziennikarzy wciąż bardzo istotne jest informowanie o życiu Kościoła, o misjach i o sprawach społecznych. Ale równie ważne jest dla nich też głębsze zbadanie wielu spraw. Członkowie redakcji przyglądają się współczesnemu światu i swoimi obserwacjami dzielą się z Czytelnikami. Przygotowują wywiady z ciekawymi gośćmi, tworzą interesujące fotoreportaże i felietony. Na stronie pojawia się coraz więcej autorskich podkastów. W najlepszych miesiącach portal ma nawet milion unikalnych czytelników. Dziennikarze czuwają od rana do wieczora, przez 365 dni w roku, by nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

W 2021 r. portal zaproponował nowość – tzw. dwutygodnie. Przez dwa tygodnie dziennikarze i zaproszeni goście tworzą materiały zgłębiające jeden, konkretny temat. Starają się pokazać go z każdej strony. Pojawiły się m.in. tematy modlitwy, młodych w Kościele czy życia wiecznego.

W nowej siedzibie portalu w Domu Misyjnym udało się stworzyć profesjonalne studio nagrań. To właśnie tam dziennikarze zapraszają swoich gości i realizują z nimi ciekawe podkasty – materiały w formie audio i wideo.