W Wielkim Poście organizujemy akcję „Misjonarz na Post”, która w 2014 r. odbyła się po raz pierwszy. Z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  W ostatnich edycjach modlitewne wsparcie misjonarzy zadeklarowało ok. 50 tys. osób. Dzięki uczestnikom akcji każdy polski misjonarz może liczyć na bardzo konkretną pomoc w czasie Wielkiego Postu. Podczas wojny w Ukrainie akcja objęła też duchownych pracujących w tym kraju. Udział w akcji jest bardzo prosty. Trzeba tylko wejść na stronę internetową akcji i wylosować swojego misjonarza.

Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół „Misjonarze są najlepszymi dyplomatami promującymi nasz kraj na obczyźnie. Dyplomacja zawodowa obłożona jest wieloma warunkami, natomiast bezpośrednio z ludźmi kontaktuje się misjonarz” – mówił na konferencji prasowej rozpoczynającej jedną z edycji akcji abp Stanisław Gądecki. To właśnie misjonarze są często jedynymi osobami, które nie tylko pomagają ale także uczą, pokazują ludziom nowe perspektywy czy dają narzędzia do tego, by poprzez edukacje mieć wpływ na swoje życie. I to właśnie najczęściej w takiej perspektywie przedstawia się ich posługę.

Trzeba jednak pamiętać, że nie mniej ważna jest modlitwa. Ona bardzo pomaga tym, którzy pracują często w skrajnie wymagających warunkach w różnych regionach świata.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ