W środę 17 maja około godziny 15 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni w diecezji opolskiej doszło do dewastacji kościoła. Sprawca zniszczył m.in. figurę Matki Bożej i św. Antoniego. Sprawą zajmuje się policja – czytamy na portalu misyjne.pl.

– W tym czasie ktoś zablokował mi drzwi z plebanii. Pierwsza myśl, że może się dzieje coś w kościele. Gdy udało mi się otworzyć drzwi, poszedłem i zobaczyłem rozbite dwie figury – św. Antoniego i Matki Bożej. To omodlone figury, więc jest to tym bardziej bolesne. U św. Antoniego wiele osób załatwiało nieraz bardzo trudne sprawy – mówi ks. prałat Hubert Sklorz, proboszcz parafii w Malni w rozmowie z „Niedzielą”.

Rozbita figura Matki Bożej była przynoszona w maju z pobliskiej kapliczki wiejskiej na czas na nabożeństw majowych. Uszkodzona została również duża figura w grocie Matki Bożej Bolesnej. Na ołtarzu został przebity obrus i położony kamień. – Być może ktoś się przymierzał do dalszej dewastacji, bo nad ołtarzem wisi krzyż. Ale figura Jezusa Zmartwychwstałego została cała – zaznacza ks. Sklorz.

Z Malni pochodził bł. o. Józef Cebula OMI (1902–1941), który zginął śmiercią męczeńską w obozie koncentracyjnym w Mauthausen i został wyniesiony na ołtarze przez papieża Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie podczas beatyfikacji 108 męczenników z czasów II wojny światowej.

Źródło: misyjne.pl/niedziela.pl