Do brazylijskiej diecezji Zé Doca przyjechało pięciu diakonów z diecezji Ourinhos. Ordynariuszem diecezji w sercu Amazonii jest bp Jan Kot OMI. Przyjął diakonów na dwumiesięczny staż pastoralny. Na terenie diecezji będą wykonywać posługę, ewangelizując w konkretnych wspólnotach parafialnych – czytamy na portalu oblaci.pl.

Diakoni przybyli do Zé Doca i zostali powitani przez naszego biskupa diecezjalnego João Kota OMI. Ojciec Alvelino Santos (Cândido Mendes) i o. Agnaldo Oliveira (Carutapera) dołączyli do ks. André Brása, witając diakonów i zabierając ich na misje do swoich parafii. W ten sposób diakon Fábio i diakon Paulo odbędą staż misyjny w São João do Caru, diakon Geovane i diakon Welder w Cândido Mendes, a diakon Marcelo w Carutapera – informuje diecezja Zé Doca.

Biskup Jan Kot OMI – jest misjonarzem oblatem z Polski. W kraju posługiwał jako wikariusz parafii w Siedlcach. Przybył do Brazylii w 1994 roku. Tutaj również posługiwał w parafiach: Jussarval i Vitória di Santo Antão (archidiecezja Olinda i Recife). Ponadto było proboszczem w parafii pw. Najświętszego Serca Maryi w Alegre do Fidalgo (diecezja San Raimundo Nonato). Od 2014 roku jest biskupem diecezji Zé Doca – w sercu brazylijskiej Amazonii.

Fot. Diecezja Zé Doca
Fot. Diecezja Zé Doca
Fot. Diecezja Zé Doca
Fot. Diecezja Zé Doca
Fot. Diecezja Zé Doca

Źródło: oblaci.pl