W Polskiej Prowincji tradycyjnym dniem, w którym oblaci składają śluby zakonne, jest święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – 8 września. Tego też dnia rok rocznie misjonarze obchodzą kolejne rocznice życia zakonnego. W Kodniu za dar życia zakonnego w sposób szczególny dziękowało trzech zakonników – czytamy na portalu oblaci.pl. Dwóch z nich pełniło funkcję Dyrektora Prokury Misyjnej.

60. rocznicę pierwszej oblacji świętowali: o. Henryk Kruszewski OMI – duszpasterz polonijny w Luksemburgu oraz o. Franciszek Chrószcz OMI – wieloletni misjonarz w Kamerunie i na Madagaskarze, który posługuje obecnie w Kodniu, pełniąc jednocześnie funkcje egzorcysty w diecezji siedleckiej. Wraz z nimi złoty jubileusz życia zakonnego obchodził o. Marian Lis OMI – wieloletni misjonarz na Madagaskarze, po powrocie do Polski – dyrektor Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji, a obecnie duszpasterz pielgrzymów w kodeńskim sanktuarium.

Fot. Mariusz Bosek OMI

Jesteśmy tutaj po to by dziękować Bogu za dar naszego powołania i wytrwania – wyjaśniają jubilaci.

Podczas uroczystej Eucharystii w kodeńskiej bazylice życzenia jubilatom złożyli przedstawiciele miejscowej wspólnoty parafialnej.

Źródło: oblaci.pl