Miniony weekend 23-24 września 2023 r. Prokura Misyjna przeżyła bardzo aktywnie, przperowadzając animacje misyjne w 3 różnych miejscach. Niedziela misyjna przeprowadzona w Lublińcu przebiegła w charakterze kultury malgaskiej. Dialogowane kazanie o. Stanisława Olera i o. Wenceslasa pokazało wiele aspektów egzystencjalnych misji. Można się było dowiedzieć, dlaczego na Madagaskarze kawę się je a nie pije, kim jest człowiek, który się modli i gdzie widać owoce wychowania misyjnego. Prostota i radość gościa z Madagaskaru ujęła każdego, kto słuchał jego świadectwa. Wzbudził on duże zainteresowanie swoją ojczystą ziemią i uwrażliwił na potrzeby tamtejszej ludności. Obustronna wdzięczność była cennym doświadczeniem dla każdego. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Druga ekipa Prokury Misyjnej w składzie o. Marcin Wrzos, oo. Krzysztof Koślik i Riri – misjonarze na Madagaskarze oraz Maciej Kubiś udali się do parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce. Animacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ponad 150 osób zapisało się do Przyjaciół Misji Oblackich.

Trzecia grupa Prokury Misyjnej pojechała do parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Udali się tam o. Wiesław Chojnowski, br. Daniel Kloch oraz Katarzyna Marcinkowska.