W dniach 21 i 22 października Prokura Misyjna przeprowadziła aż 3 animacje misyjne – w Mogilanach, Opolu i Poznaniu.

W podkrakowskich Mogilanach w parafii pw. św. Bartłomieja w ramach niedzieli misyjnej słowo do parafian skierował o. Mateusz Zys OMI, który przyjechał wraz z Adamem Bąkowskim i Antonim Jezierskim. Animacja w Mogilanach wzbogacona była również o dodatkowe konteksty – uroczystość św. Jana Pawła II przypadająca w 45. rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża Polaka, którego relikwie znajdują się w mogilańskim kościele. Z kolei na filii w Bukowie odbył się także odpust, jako że św. Jan Paweł II jest patronem tamtejszej świątyni.

Animacja misyjna zainteresowała zarówno starszych, jak i młodszych parafian. Do grona przyjaciół misji dołączyło ok. 50 osób. Dużym zainteresowaniem cieszył się sklepik misyjny, w którym można było kupić produkty pochodzące m.in. z placówek oblackich na Madagaskarze czy Kamerunie, a jednocześnie wspomóc dalszą działalność misyjną. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Druga animacja misyjna odbyła się w parafii pw. św. Jana Pawła II w Opolu. Tam również miał miejsce odpust parafialny, upamiętniający papieża Polaka. Wzięli w nim udział o. Wencyslas, br. Daniel Kloch oraz Maciej Kubiś.

Informację o tym można znaleźć również na stronie wiadomości TVP3 Opole.

Z kolei do parafii pw. św. Anny w Poznaniu pojechali oo. Dariusz Buczek, Stanisław Oler, Riri oraz Katarzyna Marcinkowska. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie poniżej.