Za zakończenie tygodnia misyjnego Prokura Misyjna udała się z animacją misyjną w trzy różne miejsca – do Chojnic, Krotoszyna i na Święty Krzyż.

Pierwsza ekipa pojechała do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Animację misyjną prowadzili tam: o. Dyrektor Wiesław Chojnowski OMI, o. Stanisław Oler OMI i s. Urszula Wasiak AM. Mimo deszczowej pogody serca parafian okazały się bardzo gorące. A to relacja fotograficzna.

Druga ekipa z Prokury Misyjnej pojechała do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – najstarszego polskiego sanktuarium narodowego. Odbyło się tam regionalne spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich i animacja misyjna, którą przeprowadzili o. Dariusz Buczek OMI, br. Daniel Kloch OMI – wieloletni misjonarz na Madagaskarze oraz Katarzyna Marcinkowska. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Z kolei o. Mateusz Zys OMI i Karolina Binek z Prokury Misyjnej oraz dwaj oblaccy klerycy – Janek z Kamerunu i David z Madagaskaru, którzy przygotowują się do kapłaństwa w WSD Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze wzięli udział w animacji misyjnej w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie . Klerycy opowiedzieli parafianom historię swojego powołania, w jaki sposób poznali misjonarzy oblatów i jak to się stało, że przyjechali do Polski oraz podzielili się pierwszymi doświadczeniami z pobytu w naszym kraju. Do Przyjaciół Misji zapisało się ponad 30 osób. Poniżej możecie zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

Jak widać na zdjęciach z mszy z udziałem dzieci, były one poprzebierane w stroje świętych i aniołów. W trakcie tej mszy klerycy Janek i David nauczyli dzieci pieśni po francusku. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj:

Zamieszczamy także nagranie, pokazujące, jak dzieci z parafii uczą się śpiewać po francusku.