Pomoc ubogim w krajach misyjnych jest dla nas czymś bardzo ważnym. A szczególnie wówczas, kiedy chodzi o dzieci. Dlatego jednym z naszych najważniejszych projektów jest dożywianie dzieci na Madagaskarze – mówi o. Mateusz Zys OMI, prezes Stowarzyszenia Oblacka Pomoc Misjom „Lumen Caritatis”.

Poniżej zamieszczamy informacje, które dotyczą tego projektu. Dzięki pomocy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej pracujących na Madagaskarze, zapraszamy Was również do zapoznania się ze zdjęciami i nagraniami wideo, które pokazują, dlaczego ten projekt jest tak ważny.

Przede wszystkim dziękuję bardzo za pomoc w dożywianiu naszych dzieci w Morondava. Do tej pory z takiej pomocy korzysta 160 dzieci, które codziennie dostają posiłek. Dożywianie dla nowych 20 dzieci zacznie się najprawdopodobniej w styczniu po wakacjach świątecznych. Obecnie nowy ojciec dyrektor szkoły szuka najbiedniejszych dzieci, które uczą się u niego – pisze o. Paweł Petelski OMI.

Dzięki pomocy Przyjaciół Misji i Darczyńców 23 grudnia mogliśmy również przygotować ryż dla 285 osób, żeby te dzieci i ich rodzice nie głodowali na święta. Pozdrawiam Was wszystkich i życzę Błogosławionych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2024 roku – kontynuuje o. Paweł.

Całość nagrania znajdziecie poniżej.

 
 
 
Z kolei o. Stanisław Kazek OMI przekazał nam, że dzięki wsparciu z Polski udało mu się rozdzielić paczki świąteczne dla 199 dzieci w Befasy oraz kolejnych 200 w buszu, za co pragnie serdecznie podziękować.
Dzieci dostały: 1kg ryżu, cukierki i ciastka, puszkę mleka (ok. 350 gr), mydło, makarony, przybory szkolne takie jak: zeszyty, długopisy, kredki, koszulki, plecaki, piórniki - w zależności od wieku i klasy - wymienia o. Stanisław.
 
Ojciec Mariusz Kasperski OMI napisał natomiast list, w którym dzieli się swoim świadectwem i opisuje swoją posługę. List ten w formacie pdf znajdziesz TUTAJ.    

Przesłał nam także dużo zdjęć i kilka nagrań pokazujących warunki życia na Madagaskarze wśród rodzin na terenie jego parafii. Pokazują one dobitnie, dlaczego program dożywiania dzieci jest tak ważny.

 
 
 
 

Błyskawiczne wsparcie

Zapraszamy do skorzystania z szybkich płatności online i wsparcia naszego projektu jednym kliknięciem. Mogą Państwo przekazać wybraną cegiełkę w formie błyskawicznego przelewu, klikając na wybraną kwotę po prawej stronie.

Zostaną Państwo przekierowani na platformę przelewy24.pl, skąd będą mogli wykonać przelew z rachunku bankowego lub BLIKIEM. Środki te zostaną przekazane na konto bankowe Stowarzyszenia Oblacka Pomoc Misjom „Lumen Caritatis”.

Dziękujemy za Waszą ofiarność!

 

Istnieje też możliwość przelewu bankowego bezpośrednio na nasze konto:
PLN 02 1440 1156 0000 0000 0990 2805
EUR 14 1440 1156 0000 0000 1099 5779