W piątek 1 marca br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się sympozjum naukowe dotyczące bł. o. Józefa Cebuli OMI. Głównym organizatorem wydarzenia jest Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wraz z Komitetem ds. obchodów 25. rocznicy beatyfikacji o. Józefa Cebuli OMI oraz oblacki Instytut Mazenodianum, Uniwersyteckie Centrum Badania Wolności Religijnej (UKSW), Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego – czytamy na portalu oblaci.pl.

Józef Cebula OMI to polski Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, wychowawca młodzieży w junioracie w Lublińcu i nowicjuszy w Markowicach. Pomimo zakazu okupanta niemieckiego, potajemnie udzielał sakramenty wiernym na Kujawach. Pojmany przez Niemców, został umieszczony w obozie koncentracyjnym w Mauthausen. Zginął za wiarę i kapłaństwo jako „wróg narodu niemieckiego”. Został beatyfikowany przez św. Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku.

Bezpośrednia transmisja z sympozjum będzie dostępna na kanale YouTube oblackiego portalu misyjne.pl (link zostanie udostępniony również w mediach Polskiej Prowincji). Wystąpienia w formie wideo będą także dostępne na profilu YouTube Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce (KLIKNIJ).

Źródło: oblaci.pl