W dniach 1-2 czerwca w parafii św. Józefa w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się animacja misyjna. Słowo do wiernych głosili o. Stanisław Oller OMI i o. Mateusz Zys OMI. Prokurę Misyjną reprezentował również Antoni Jezierski.

Msza św. w intencji przyjaciół misji oblackich została odprawiona w niedzielę o godz. 12:00. Podczas kazania swoim doświadczeniem misyjnym dzielił się o. Stanisław Oller OMI, który spędził na Madagaskarze 40 lat. Oblat opowiadał m.in. o grocie, którą Malgasze wybudowali dla Maryi, pomimo tego, że w promieniu kilku kilometrów od misji nie było kamieni. W swoim słowie nawiązał także do czytań z dnia.

– Jak pisze św. Paweł, jesteśmy jak te gliniane garnki. Ale nawet takie naczynie gliniane może być świątynią dla Pana Boga – mówił o. Stanisław.

Po mszy św. zakończonej uroczystą procesją oktawy Bożego Ciała, w Domu Pokuty odbyło się spotkanie przyjaciół misji. W kameralnej atmosferze o rzeczywistości misyjnej opowiadali o. Stanisław Oller OMI i o. Mateusz Zys OMI.

Tradycyjnie, po każdej mszy św., wierni mogli kupić sobie pamiątki z krajów misyjnych i wesprzeć tym samym misje oblackie.