W kodeńskim sanktuarium odbyło się regionalne spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich. Przygotowała je grupa działająca w miejscowej parafii wraz z o. Marianem Lisem OMI. Do Kodnia przybyli także Przyjaciele Misji z Lubartowa – czytamy na stronie oblaci.pl.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową prowadzoną w różnych językach. Eucharystii w bazylice kodeńskiej przewodniczył dyrektor Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji – o. Wiesław Chojnowski OMI. Kazanie wygłosił o. Artur Stronczewski OMI, misjonarz z Ukrainy, który obecnie posługuje w Kijowie, w parafii pw. św. Mikołaja. Zwracając się do zebranych w bazylice, dzielił się doświadczeniami wojny oraz zachęcał do modlitwy o pokój.

Podczas popołudniowego spotkania uczestnicy zjazdu mogli wysłuchać świadectw misjonarskiej posługi na Ukrainie (o. Artur Stronczewski OMI) oraz na Syberii (o. Karol Lipiński OMI). Mogli też nabyć różne dewocjonalia i przedmioty przywiezione z misji, które były dostępne w namiocie misyjnym prokury, gdzie czuwały s. Urszula Wasiak oraz Katarzyna Marcinkowska. Zwieńczeniem zjazdu była modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.