Komunikat rzecznika Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

W ostatnich miesiącach po raz kolejny spotykamy się z sytuacją podszywania się pod dzieła prowadzone przez Polską Prowincję Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W związku z tym przypominamy, że witryny internetowe domów zakonnych, parafii oraz dzieł Prowincji utrzymane są w tej samej kolorystyce (kolor żółty i szary – w nawiązaniu do oblackiego krzyża). Aktualne adresy wszystkich dzieł Polskiej Prowincji można znaleźć na oficjalnej witrynie Polskiej Prowincji: oblaci.pl. Portal informacyjny misyjne.pl oraz witryna Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży – niniwa.pl posiada zawsze logo Polskiej Prowincji: „Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej”, które jest wizualnym logotypem Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Apelujemy o ostrożność, jednocześnie podkreślając, że w takich sytuacjach podejmujemy wszelkie przewidziane prawem środki, aby przeciwdziałać wyłudzeniom i podszywaniu się pod tożsamość instytucji kościelnej.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktowania się z Koordynatorem Medialnym Polskiej Prowincji. Dane kontaktowe można znaleźć na witrynie Polskiej Prowincji – oblaci.pl w zakładce „kontakt”.

o. Paweł Gomulak OMI

Koordynator Medialny Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Identyfikacja wizualna witryn internetowych dzieł Polskiej Prowincji. Na zdjęciu powyżej oficjalna strona Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Logotyp Polskiej Prowincji na witrynach: niniwa.pl i misyjne.pl