Otrzymaliśmy wiadomość od o. Mariusz Kasperskiego OMI, który posługuje w nowej parafii w mieście Toamasina na Madagaskarze. Opowiada on o tym, jak przebiega dożywianie dzieci w jego parafii oraz jak postępują projekty związane w budową studni i domu parafialnego.

Oto treść jego listu:

Serdecznie pozdrawiam z Madagaskaru. Szczęść Boże!

Na projekt „Dożywianie najbiedniejszych dzieci z Parafii” otrzymaliśmy od Was  5000 euro. Projekt realizujemy od soboty 16 marca.

Dzięki pomocy Prokury Misyjnej z Poznania 95 najbiedniejszych dzieci parafii ma w każdą sobotę kompletny posiłek, z deserem owocem i ciastkami. Do tej grupy dzieci dołączone są 23 dzieci z Adopcji Szkolnej z Prokury Misyjnej Oblatów z Kanady i 4 dzieci z Adopcji Szkolnej od mojego kolegi z Polski. Razem jest ich 122 dzieci. W ostatnią sobotę przyszło 138 dzieci, 16 więcej niż na liście, ale wszystkie przyjęliśmy.

Fot. Mariusz Kasperski OMI

Dziękujemy za to wsparcie w dożywianiu najbiedniejszych dzieci z parafii.

Zauważyliśmy, że bardzo dużo dzieci przychodzi na ten południowy posiłek o 08:30 i bawią się do 12:00. Dlatego od dwóch tygodni jest dla chętnych o godzinie 09:30 nauka języka francuskiego mówionego. Przychodzi prawie cały komplet dzieci, tych, które są zapisane na posiłek.

Fot. Mariusz Kasperski OMI

Widząc, że te dzieci przychodzą wcześniej na posiłek, chcemy im coś zaproponować do nauczenia się, chcemy też żeby te dzieci przeznaczyły jakiś czas na sprzątanie podwórka parafii. Podchodzimy do tego tak na spokojnie. Powoli to zorganizujemy. Naszym utrudnieniem jest brak naszego Domu na miejscu, ale wszystko jest na dobrej drodze.

Fot. Mariusz Kasperski OMI

Budowa Domu OMI w parafii idzie dalej. Przesyłam zdjęcia pokazujące stan prac na dzisiaj.

Fot. Mariusz Kasperski OMI
Fot. Mariusz Kasperski OMI
Fot. Mariusz Kasperski OMI
Fot. Mariusz Kasperski OMI

Odnośnie projektu studnia to po wielkich awariach silnika i cyklonowych deszczach odwiert jest już zakończony, teraz idzie budowa tej części nad ziemią, małej wieży ciśnień na wysokość cztery metry.

Fot. Mariusz Kasperski OMI
Fot. Mariusz Kasperski OMI
Fot. Mariusz Kasperski OMI

Budynek w którym dzieci jedzą został ufundowany przez OPERAZIONE AFRICA z Sardynii z Włoch. Ten budynek jest jeszcze w rozbudowie. Do nich też co jakiś czas wysyłam zdjęcia posiłku do dzieci. Oni wiedzą, że pieniądze na posiłek są od Prokury Misyjnej Oblatów z Poznania.

Pozdrawiam z okazji 55 lat istnienia Prokury Misyjnej. Dziękuję, Bóg zapłać za wszelkie dobro.
Z modlitwą,
Mariusz

Jeżeli chcecie pomóc nam w dalszym wspieraniu projektu dożywiania dzieci na Madagaskarze, potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ.